Вітаю Вас на своєму блозі! Сподіваюсь він буде для Вас корисним та цікавим!

понеділок, 25 грудня 2017 р.

25 грудня 2017 року телескоп Hubble зафіксував туманність, схожу на різдвяну зірку

Виявилося, що це зображення NGC 6326 — планетарної туманності з яскравими потоками газу, які висвітлені центральною зіркою, яка помирає. Космічний телескоп Hubble зафіксував туманність, схожу на різдвяну зірку. Про це повідомляє Громадське з посиланням на NASA.
«Hubble знайшов в космосі дещо, схоже на барвисту святкову прикрасу», — йдеться в повідомленні. Виявилося, що це зображення NGC 6326 — планетарної туманності з яскравими потоками газу, які висвітлені центральною зіркою, яка помирає. Коли зірка старіє і так звана «червона фаза» її життя закінчується, вона починає викидати газ зі своєї поверхні та залишається гарячий і компактний білий карлик. Іноді ці викиди створюють симетричні потоки газу, що світиться. Але об'єкт NGC 6326 набагато менш структурований. Він знаходиться в сузір'ї Жертовник на відстані близько 11 тисяч світлових років від Землі.


SpaceX успішно запустив ракету Falcon 9 з десятьма супутниками

Це був четвертий набір з 10 супутників в серії з 75 супутників, які SpaceX запустить для глобального комплексу зв’язку Iridium Next. Приватна американська космічна компанія SpaceX успішно запустила ракету-носій Falcon 9 з десятьма супутниками зв'язку Iridium Next. Про це повідомляється на сайті SpaceX. Запуск здійснено з бази ВПС США Ванденберг у штаті Каліфорнія. Користувачі соцмереж поширюють вражаючі відео та фото польоту.

понеділок, 18 грудня 2017 р.

ОПРИЛЮДНЕНО ВАРТІСТЬ ПРОБНОГО ЗНО

Інформацію про вартість пробного ЗНО розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. 
Реєстрація триватиме з 9 по 31 січня 2018 року. Кожен охочий зможе зареєструватися для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти.

Список сонячних і місячних затемнень

Для тих, хто не знає, сонячне затемнення відбувається, коли Місяць в ході своєї орбіті йде між Сонцем і Землею і кидає тінь на тій чи інший регіон. З іншого боку, місячне затемнення відбувається, коли Земля проходить між Сонцем і Місяцем і тінь планети приховує Місяць або робить неясним. Одним з основних відмінностей між сонячним і місячним затемненнями є час: сонячне триває всього кілька хвилин, в той час як місячне може тривати протягом декількох годин поспіль.


https://www.sajvo.in.ua/2015/03/zatemnennja.html

В УКРАЇНІ ПОБУДУЮТЬ НАЙБІЛЬШУ В ЄВРОПІ ВІТРОВУ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЮ

У Запорізькій області планують побудувати найбільшу наземну вітроелектростанцію в Європі сумарною потужністю 500 мегават і загальними інвестиціями близько 700 мільйонів євро.
"Інвестор проекту – компанія "Юрокейп Юкрейн" – українське підприємство компанії EuroCapeNewEnergy. Загальний обсяг інвестицій - близько 700 млн євро, з яких 300 млн, згідно з наявним у нас даними, вже зарезервовані для реалізації проекту з будівництва цієї ВЕС. Прогнозний термін реалізації проекту – 2019 рік". За його словами, найбільша частина потужностей вітроелектростанції (350 МВт) буде побудована на території Гірсівської ОТГ Приазовського району Запорізької області, в розвиток інфраструктури якої компанія направить 350 тис. доларів США з розрахунку 1 мегават – 1 тис. доларів.


У GOOGLE MAPS З'ЯВИЛИСЯ "КАРТИ" ПЛАНЕТ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ

Google додала в Google Maps планети і супутники.
Тепер кожен користувач зможе "побувати" не тільки на іншому континенті Землі, але й в іншій точці Сонячної системи.
http://www.uamodna.com/articles/u-google-maps-zyavylysya-karty-planet-sonyachnoyi-systemy/

Метеорний потік Гемініди

13-14 грудня земляни в небі побачили останній зорепад в цьому році – потік Гемініди. Про це повідомляє NASA.
https://www.unian.ua/science/2290076-meteorniy-potik-geminidi-zemlyani-13-14-grudnya-pobachat-nayyaskravishiy-zorepad-roku-video.html 

середа, 13 грудня 2017 р.

    Успіх Глобальної вчительської Премії світу в розмірі 1 млн доларів, яку вже третій рік відзначає свій успіх, надихнув на проведення Національних вчительських премій в більш ніж 20 країнах, в тому числі і Україну. 

понеділок, 11 грудня 2017 р.

Використання фізичного симулятора Phet

На часі сучасний учень потребує таких форм навчальної діяльності, які б розвивали  ІТ компетентності. Для цього є необхідність у використанні як традиційних так і сучасних форм навчання. Однією з форм навчання, які я використовую на уроках фізики є робота із цифровим симулятором. Симуляція – це імітація певної реальної речі, ситуації чи процесу. Цифровий симулятор може бути інструментом для моделювання поведінки систем або тренажером. На даний час обладнання та забезпечення кабінетів фізики не є достатніми, щоб у повному обсязі сформувати дослідницькі компетентності школяра. Тому навчальні цифрові симулятори є супер-оптимальними, адже забезпечують не тільки віртуальні умови для досліджень та експериментів, а й сприяють формуванню навичок проектування та моделювання. У своїй практиці використовую інструменти програми Phet https://phet.colorado.edu/uk/simulations/category/physics Переваги використання фізичного симулятора:
  • дозволяють моделювати процес наближений до реального;
  • забезпечує умови для віртуального експерименту; 
  • дозволяє змінювати та коригувати умови процесів та явищ;
  • більшість ЦС є інтегрованими, де візуально сприймаються явища в комплексі з погляду різних наук. Це забезпечує їх універсальність для міжгалузевих досліджень;
  • формують навички інженерного проектування; 
  • розвивають пізнавальний інтерес до вивчення певної науки та формують інформармаційно-комунікативні компетентності учнів ( й учителів також). 

ЦС використовую на різних етапах уроку. Варто наголосити, що тільки той вчитель, який використовує сучасні та цікаві форми роботи, уособлює в собі наставника і друга, інтелектуала та лідера, айтішника і мейкера,  коучера і тьютора допоможе учневі розвинути свій потенціал та створить умови для подальшого вибору професії та успішного росту в ній.







Лабораторна робота є одним із видів обов'язкових самостійних робіт учнів

Навчання фізики передбачає залучення школярів до таких видів діяльності, які дозволяють використовувати набуті знання на практиці, зокрема, до виконання лабораторних робіт.  Саме тому учні 7-Б класу виконуючи лабораторну роботу з теми "Вимірювання періоду обертання та обертової частоти", дослідили рівномірний рух тіла по колу, виміряли період обертання та обертову частоту.





четвер, 7 грудня 2017 р.

Веб-ресурси для вивчення фізики

Електронний web-журнал Physics.com.ua

Наукові дослідження і технічні розробки по фізиці. Новини, факти, люди, гумор, сатира, лірика.

Шкільна фізика

Більше ніж 950 відеофрагментів дослідів з фізики, 250 анімацій фізичних явищ, 130 моделей, 1000 зображень, теорія, тести та лабораторні роботи для учнів, вчителів фізики та всіх кого цікавить фізика.

Український фізичний журнал

Український фізичний журнал є загальним виданням відділення фізики і астрономії Національної академії наук України. Журнал публікує оригінальні статті та огляди в галузі експериментальної та теоретичної фізики.

Добра фізика

Фізика — це легко та цікаво. Знати фізику — розуміти багатогранний та неповторний світ природи.

вівторок, 5 грудня 2017 р.

Мобільний додаток для підготовки ЗНО з фізики

Уже почалась підготовка учнів до ЗНО 2018. Для багатьох учнів, учителів, батьків стало актуальним питання щодо методичного забезпечення цієї підготовки. В торговельній мережі, в Інтернеті можна знайти різноманітні матеріали, які мають допомогти у цій роботі. Проте, серед низки навчальних матеріалів заслуговує на увагу додаток до мобільних пристроїв «Фізика ЗНО», автором якого є Старощук В.А., учитель-методист, учитель фізики СШ № 3 Подільського району м. Києва.
Додаток «Фізика ЗНО» буде корисним старшокласникам та вчителям під час підготовки до ЗНО. В додаток «Фізика» увійшли тести ЗНО з фізики всіх років, а також пробне тестування з відповідями. Це майже 650 задач з фізики. Користувач може скористатися фізичними формулами, основними поняттями з фізики та константами.
Існує дві версії додатка: 
Відмінність їх полягає в тому, що у платному додатку (15 грн.) пропонуються детальні розв’язки усіх задач.

понеділок, 4 грудня 2017 р.

Цікава наука

Не знаєте, як мотивувати учнів до навчання? Кращий спосіб – зробити науку цікавою. Візуалізація навчальної інформації здатна творити чудеса! Я впевнена, що навчання має бути не тільки корисним, але і по-справжньому захоплюючим! Пропоную вам сервіс -  http://htwins.net/scale2 – відмінна візуалізація розмірів Всесвіту. Ви зможете наочно порівняти з учнями розміри всього, що нас оточує: розміри тіла людини з габаритами слона, Ейфелевої вежі або хромосоми. Завдяки цьому сервісу стає зрозумілим, наскільки малим є атом або електрон і що таке нанометр. Більш того, тут можна не тільки оцінити відстань від Землі до Місяця, але і зрозуміти розміри всього нашого Всесвіту. І найголовніше, що вражає: все, що ви побачите – що відкрив людський розум. Чи знаєте ви, скільки разів Велика китайська стіна вміститься між Сонцем і Венерою? А скільки хвилин світло подорожує від нашого світила до Плутона?

неділя, 3 грудня 2017 р.

Надзвичайно цікавий та корисний вечір!

    2 грудня, у Роменській ЗОШ №5 були чудові гості – тренери Деловой клуб "Партнёр", які провели тренінг-гру «Життєвий капітал».Більше 30 учасників, дорослих та дітей вчилися рахувати гроші, правильно їх витрачати, робити інвестиції, набували досвіду ведення бізнесу та йшли до своєї мрії.На початку всі гравці мали приблизно однакові умови: роботу із стабільною заробітною платою та звичайні життєві витрати. Але протягом Гри ситуація змінювалася: хтось потрапляв у боргову яму, а хтось поступово будував бізнес, щоб досягти своєї заповітної мрії. Дякую чудовим тренерам Николай Заговора, Константин Скляренко, Ані та Олексію за безцінний досвід!

субота, 2 грудня 2017 р.

Використання хмарних сервісів Microsoft

    Роменська ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 бере участь у новому Проекті з розгортання нового Єдиного інформаційного простору навчального закладу, до якого вже приєдналося 623 навчальних закладів України. 
    Сьогодні найактивніші учасники "Office 365 в навчальному закладі" отримали сертифікати за успішно пройдений курс підвищення кваліфікації "Використання хмарних сервісів Microsoft у навчальному процесі" (6 годин).
    Щиро вдячна координатору Єдиного інформаційного простору нашого навчального закладу - Галині Миколаївні Мальцевій за чудову можливість працювати в хмарному середовищі! Вперед до хмар!


ЗНО Фізика 2018

До уваги учнів 11 класу пропоную пройти ЗНО з фізики безкоштовно та перевірити знання. Переходимо за посиланням https://www.znonasharu.org.ua/fizika2018. Бажаю вам успіхів!

четвер, 30 листопада 2017 р.

Проект «Енергоефективні школи: нова генерація»

Роменська ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 долучилася до Інноваційного Проекту «Енергоефективні школи: нова генерація»! З другого семестру для  учнів  8-х та 5-х класів розпочнеться цікавий курс за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження».
Проект «Енергоефективні школи: нова генерація» є одним із найуспішніших освітніх проектів з енергоефективності в Україні. Головна мета Проекту – пропагування серед школярів, їхніх батьків та вчителів дбайливого ставлення до енергоресурсів, формування особистої відповідальності за тепло та комфорт у своїх помешканнях, виховання свідомого екологічно-орієнтованого споживача житлово-комунальних послуг. 
Серед завдань Проекту – сприяння розширенню можливостей зацікавлених сторін для ефективного інвестування в енергоощадні проекти в секторі житлових та громадських будівель, розповсюдження кращих практик реалізації заходів з енергозбереження, застосування нових енергоефективних технологій, обладнання та матеріалів.



Тиждень фінансової грамотності

Сьогодні перші найактивніші учасниці та тренерки Тижня фінансової грамотності отримали сертифікати від ВГО "Асоціації нової економічної освіти" за участь та підтримку Тижня фінансової грамотності-2017! 

вівторок, 28 листопада 2017 р.

Сучасні освітні інструменти для вчителів

Представлений список деяких інструментів освітніх технологій, які зараз так необхідні у арсеналі кожного вчителя, чи то для особистого використання або ж у якості навчальних посібників у педагогічному процесі.

понеділок, 27 листопада 2017 р.

Увага конкурс

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР АЕРОКОСМІЧНОЇ ОСВІТИ МОЛОДІ 
ім. О.М.Макарова
Оголошує конкурс для дітей та юнацтва «Літературний Всесвіт»
Для участі в конкурсі необхідно до 20 грудня 2017 року подати роботу за обраним напрямком.
Напрямки конкурсу:  
  • ·        Нова космічна казка. Необхідно написати оповідання чи казку на космічну тематику.
  • ·        Вірш. Загальна  тема  Я у Всесвіті. 
  • ·        Есе. 
Необхідно написати власні думки чи міркування з приводу однієї із заданих тем.
Список тем для есе:
  • ·        Якби я відкрив планету, якою я б її побачив?
  • ·        Особистість в історії освоєння космосу.
  • ·        4 жовтня 1957 року – запуск першого супутника. Як молодь оцінює цю подію сьогодні?

На допомогу в підготовці до ЗНО-2018!

      До уваги учнів 11 класу, які в 2017-2018  навчальному році здають ЗНО з фізики. Преходимо за посиланням http://testportal.gov.ua/fiz/ та знайомимося з матеріалами, які допоможуть підготуватися до ЗНО 2018 року. Це програми зовнішнього незалежного оцінювання, загальні характеристики сертифікаційних робіт і критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.


"Фізика Майбутнього"

     Пропоную  прочитати книгу Мічіо Кайку "Фізику майбутнього". В якій науковець Мічіо Кайку досліджує, як три великі наукові революції – квантова механіка, біогенетика і штучний інтелект, – що кардинально змінили світ в останні сто років, трансформують наше життя в наступному сторіччі. Також прочитавши книгу  ви дізнаєтесь про майбутнє комп’ютера, штучного інтелекту, медицини, і навіть, космічних подорожей.
   Я впевнена, що «Фізика майбутнього» стане для кожного з вас захопливою науково-популярною розповіддю, що сплітає докупи найновіші досягнення провідних науковців світу.         Автор моделює майбутнє до 2100 року не з простих міркувань, а на основі спостережень за науковими розробками та технологічним втіленням провідних лабораторій світу.
     Дуже дякую Вікторії Володимирівні за чудову книгу з якої я дізналася як саме наука вплине на долю людства та змінить наше повсякденне життя в ХХІ сторіччі.

Інтелектуальна гра "Двобій інтелекту"

24 листопада була проведена інтелектуальна гра "Двобій інтелекту". В грі  брали участь дві команди – "Резонанс" та "Інерція". Гра складалася з  шести раундів та фіналу, команди мали можливість розкрити творчий потенціал, сформувати навички колективної роботи у поєднанні з індивідуальною, активізувати діяльність і розвинути інтерес до навчального матеріалу. В результаті запеклої боротьби перемогу здобула команда «Резонанс».









неділя, 26 листопада 2017 р.

Електронне навчання Mozaik

Відкрила для себе дуже цікавий сайт Електронне навчання Mozaik на якому розмішено більше ніж 1000 3D моделей з різних предметів.

У Кембриджі розкрили таємницю свисту киплячого чайника

Дослідники з Кембриджського університету дослідили процес появи звуку в свистка киплячого чайника. Матеріал вчених вийшов у журналі Physics Of Fluids. Резюме роботи опубліковано на сайті університету.

На думку вчених, подібним чином вони зуміли вирішити 100-річну фізичну проблему, яку поставив в Теорії звуку Джона Вільяма Стретта, відомого як Лорд Релей.
У рамках аналізу фізиків цікавив струм в камері, яка є широким циліндром з дірками в підставах. Дослідники провели серію тестів (в цілому робота зайняла чотири роки), після чого окреслили дві моделі, які описують появу звуку. Ці моделі використовуються для різних чисел Рейнольдса Re - одна для Re < 2000, інша для Re > 2000.
Вкажемо, що числа Рейнольдса є важливою безрозмірною характеристикою струму. У цій задачі числа залежать від фізичних параметрів рідини чи газу, форми і властивостей свистка та інших факторів. Проте, якщо обмежитися парою і свистком конкретної форми, то з великою часткою ймовірності можна вважати, що числа Рейнольдса залежать від швидкості струму.
Як з'ясувалося, при швидкості нижче критичної, джерелом звуку стають коливання повітря, що застрягло між двома пластинами. Аналогічний механізм, на думку вчених, керує виникненням звуку в пляшці, якій дмуть в горлечко (подібна математична модель називається резонатором Гельмгольца).
Вкажемо, що важливим фактом є те, що в досить широкому діапазоні швидкостей тональність  звуку, що з'являється, постійна. При цьому тон викликається фізичними характеристиками самого свистка.
На думку вчених, всупереч уявній несерйозності їхньої роботи, вона може бути використана в безлічі випадків. Модель свистка, яку застосували фізики, підходить для дослідження безлічі реальних фізичних процесів - наприклад, звуків у водопровідних трубах, системі вентиляції, автомобільних глушниках, фенах і так далі. Нові дані можуть допомогти позбавитися від неприємних звуків, пообіцяли фізики.

https://ua.korrespondent.net/tech/science/1619323-u-kembridzhi-rozkrili-taemnicyu-svistu-kiplyachogo-chajnika



Інтенсив-практикум «Простір освітніх можливостей»


           Сьогодні для прогресивних, проактивних, умотивованих освітянок міста Ромни, які хочуть бути агентами змін у НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ, відбувся інтенсив-практикум «Простір освітніх можливостей». В рамках інтенсиву я стала учасницею воркшопів «Презентаційні та освітні онлайн сервіси як інструменти роботи з поколіннями Y та Z» та «Лайфхаки для вчителів: підвищення кваліфікації за кордоном без витрат». 
         Спікеркою практикуму стала Ломака Вікторія - лауреат всеукраїнського конкуру Global Teacher Prize Ukraine, активний учасник шкільної європейської програми Etwinnig plus, переможець Всеукраїнського етапу відкритого європейського проекту «Наука на сцені», Всеукраїнського науково-педагогічного конкурсу «Народний спікер-2016», спікер інтернет-марафонів Видавничої групи «Основа» та дистанційної академії, координатрор одного з кращих євроклубів України, переможець міжнародного конкурсу від Гете-інституту «Школа за екологію», координатор проекту «Школа енергії » в м.Суми, учасник ініціативної групи фестивалю «SumyEnergyFest».

          Щиро дякую пані Вікторії Ломаці за відкриття нових можливостей для навчання та використання нових освітніх онлайн-інструентів при роботі з нашими найкращими учнями та ученицями.




понеділок, 20 листопада 2017 р.

Вікторина для 9 класу

До уваги  учнів 9 класу. Пропоную вам перевірити на скільки ви засвоїли матеріал вивчений на попередніх уроках  з теми "Світлові явища". Проскануйте QR код, який ви бачите на екрані  або перейдіть за посиланням https://quizizz.com/join ,  введіть код: 459080 та пограйте в чудову вікторину позакінчінню якої ви отримаєте оцінку. Усім бажаю успіхів!


Книга Юлії Потерянко «Альберт Ейнштейн»

Пропонуємо вашій увазі книгу Юлії Потерянко «Альберт Ейнштейн» від видавництва «Агентство «IPIO»! «Альберт Ейнштейн» — захоплива книжка, що надихає, яка не тільки познайомить вас з видатним вченим ХХ століття, а й допоможе полюбити науку!
Завдяки книзі «Альберт Ейнштейн» ви дізнаєтеся:
  • який внесок у науку зробив вчений
  • чи був Ейнштейн відмінником у школі
  • що надихнуло маленького Альберта на вивчення науки
  • як прізвище «Ейнштейн» стала синонімом ерудованості та неабиякого розуму
  • чому 1905 рік став «Роком чудес» в історії фізики

… та багато іншого!

За даним посиланням можете ознайомитися з фрагментом книги.

Як добре ви знаєте закон "Про освіту”?

"Нова Українська Школа" підготувала тест, аби ви перевірили себе – наскільки добре орієнтуєтесь в реформі освіти.


неділя, 19 листопада 2017 р.

Віртуальна екскурсія Сонячною системою

До уваги учнів 11 класу. Пропоную вам дивовижну та захоплюючу віртуальну екскурсію Сонячною системою. Для цього відкрийте вкладку http://www.solarsystemscope.com/. Всі об’єкти рухомі їх можна  обертати та переміщати  в різні сторони. За датою свого дня народження можна побачити розміщення не лише планет, але й зірок. До речі, кожну зірку індентифіковано (знайдіть найближчу до нас).

Бажаю насолодитися побаченим