Вітаю Вас на своєму блозі! Сподіваюсь він буде для Вас корисним та цікавим!

четвер, 30 листопада 2017 р.

Проект «Енергоефективні школи: нова генерація»

Роменська ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 долучилася до Інноваційного Проекту «Енергоефективні школи: нова генерація»! З другого семестру для  учнів  8-х та 5-х класів розпочнеться цікавий курс за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження».
Проект «Енергоефективні школи: нова генерація» є одним із найуспішніших освітніх проектів з енергоефективності в Україні. Головна мета Проекту – пропагування серед школярів, їхніх батьків та вчителів дбайливого ставлення до енергоресурсів, формування особистої відповідальності за тепло та комфорт у своїх помешканнях, виховання свідомого екологічно-орієнтованого споживача житлово-комунальних послуг. 
Серед завдань Проекту – сприяння розширенню можливостей зацікавлених сторін для ефективного інвестування в енергоощадні проекти в секторі житлових та громадських будівель, розповсюдження кращих практик реалізації заходів з енергозбереження, застосування нових енергоефективних технологій, обладнання та матеріалів.



Тиждень фінансової грамотності

Сьогодні перші найактивніші учасниці та тренерки Тижня фінансової грамотності отримали сертифікати від ВГО "Асоціації нової економічної освіти" за участь та підтримку Тижня фінансової грамотності-2017! 

вівторок, 28 листопада 2017 р.

Сучасні освітні інструменти для вчителів

Представлений список деяких інструментів освітніх технологій, які зараз так необхідні у арсеналі кожного вчителя, чи то для особистого використання або ж у якості навчальних посібників у педагогічному процесі.

понеділок, 27 листопада 2017 р.

Увага конкурс

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР АЕРОКОСМІЧНОЇ ОСВІТИ МОЛОДІ 
ім. О.М.Макарова
Оголошує конкурс для дітей та юнацтва «Літературний Всесвіт»
Для участі в конкурсі необхідно до 20 грудня 2017 року подати роботу за обраним напрямком.
Напрямки конкурсу:  
  • ·        Нова космічна казка. Необхідно написати оповідання чи казку на космічну тематику.
  • ·        Вірш. Загальна  тема  Я у Всесвіті. 
  • ·        Есе. 
Необхідно написати власні думки чи міркування з приводу однієї із заданих тем.
Список тем для есе:
  • ·        Якби я відкрив планету, якою я б її побачив?
  • ·        Особистість в історії освоєння космосу.
  • ·        4 жовтня 1957 року – запуск першого супутника. Як молодь оцінює цю подію сьогодні?

На допомогу в підготовці до ЗНО-2018!

      До уваги учнів 11 класу, які в 2017-2018  навчальному році здають ЗНО з фізики. Преходимо за посиланням http://testportal.gov.ua/fiz/ та знайомимося з матеріалами, які допоможуть підготуватися до ЗНО 2018 року. Це програми зовнішнього незалежного оцінювання, загальні характеристики сертифікаційних робіт і критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.


"Фізика Майбутнього"

     Пропоную  прочитати книгу Мічіо Кайку "Фізику майбутнього". В якій науковець Мічіо Кайку досліджує, як три великі наукові революції – квантова механіка, біогенетика і штучний інтелект, – що кардинально змінили світ в останні сто років, трансформують наше життя в наступному сторіччі. Також прочитавши книгу  ви дізнаєтесь про майбутнє комп’ютера, штучного інтелекту, медицини, і навіть, космічних подорожей.
   Я впевнена, що «Фізика майбутнього» стане для кожного з вас захопливою науково-популярною розповіддю, що сплітає докупи найновіші досягнення провідних науковців світу.         Автор моделює майбутнє до 2100 року не з простих міркувань, а на основі спостережень за науковими розробками та технологічним втіленням провідних лабораторій світу.
     Дуже дякую Вікторії Володимирівні за чудову книгу з якої я дізналася як саме наука вплине на долю людства та змінить наше повсякденне життя в ХХІ сторіччі.

Інтелектуальна гра "Двобій інтелекту"

24 листопада була проведена інтелектуальна гра "Двобій інтелекту". В грі  брали участь дві команди – "Резонанс" та "Інерція". Гра складалася з  шести раундів та фіналу, команди мали можливість розкрити творчий потенціал, сформувати навички колективної роботи у поєднанні з індивідуальною, активізувати діяльність і розвинути інтерес до навчального матеріалу. В результаті запеклої боротьби перемогу здобула команда «Резонанс».









неділя, 26 листопада 2017 р.

Електронне навчання Mozaik

Відкрила для себе дуже цікавий сайт Електронне навчання Mozaik на якому розмішено більше ніж 1000 3D моделей з різних предметів.

У Кембриджі розкрили таємницю свисту киплячого чайника

Дослідники з Кембриджського університету дослідили процес появи звуку в свистка киплячого чайника. Матеріал вчених вийшов у журналі Physics Of Fluids. Резюме роботи опубліковано на сайті університету.

На думку вчених, подібним чином вони зуміли вирішити 100-річну фізичну проблему, яку поставив в Теорії звуку Джона Вільяма Стретта, відомого як Лорд Релей.
У рамках аналізу фізиків цікавив струм в камері, яка є широким циліндром з дірками в підставах. Дослідники провели серію тестів (в цілому робота зайняла чотири роки), після чого окреслили дві моделі, які описують появу звуку. Ці моделі використовуються для різних чисел Рейнольдса Re - одна для Re < 2000, інша для Re > 2000.
Вкажемо, що числа Рейнольдса є важливою безрозмірною характеристикою струму. У цій задачі числа залежать від фізичних параметрів рідини чи газу, форми і властивостей свистка та інших факторів. Проте, якщо обмежитися парою і свистком конкретної форми, то з великою часткою ймовірності можна вважати, що числа Рейнольдса залежать від швидкості струму.
Як з'ясувалося, при швидкості нижче критичної, джерелом звуку стають коливання повітря, що застрягло між двома пластинами. Аналогічний механізм, на думку вчених, керує виникненням звуку в пляшці, якій дмуть в горлечко (подібна математична модель називається резонатором Гельмгольца).
Вкажемо, що важливим фактом є те, що в досить широкому діапазоні швидкостей тональність  звуку, що з'являється, постійна. При цьому тон викликається фізичними характеристиками самого свистка.
На думку вчених, всупереч уявній несерйозності їхньої роботи, вона може бути використана в безлічі випадків. Модель свистка, яку застосували фізики, підходить для дослідження безлічі реальних фізичних процесів - наприклад, звуків у водопровідних трубах, системі вентиляції, автомобільних глушниках, фенах і так далі. Нові дані можуть допомогти позбавитися від неприємних звуків, пообіцяли фізики.

https://ua.korrespondent.net/tech/science/1619323-u-kembridzhi-rozkrili-taemnicyu-svistu-kiplyachogo-chajnika



Інтенсив-практикум «Простір освітніх можливостей»


           Сьогодні для прогресивних, проактивних, умотивованих освітянок міста Ромни, які хочуть бути агентами змін у НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ, відбувся інтенсив-практикум «Простір освітніх можливостей». В рамках інтенсиву я стала учасницею воркшопів «Презентаційні та освітні онлайн сервіси як інструменти роботи з поколіннями Y та Z» та «Лайфхаки для вчителів: підвищення кваліфікації за кордоном без витрат». 
         Спікеркою практикуму стала Ломака Вікторія - лауреат всеукраїнського конкуру Global Teacher Prize Ukraine, активний учасник шкільної європейської програми Etwinnig plus, переможець Всеукраїнського етапу відкритого європейського проекту «Наука на сцені», Всеукраїнського науково-педагогічного конкурсу «Народний спікер-2016», спікер інтернет-марафонів Видавничої групи «Основа» та дистанційної академії, координатрор одного з кращих євроклубів України, переможець міжнародного конкурсу від Гете-інституту «Школа за екологію», координатор проекту «Школа енергії » в м.Суми, учасник ініціативної групи фестивалю «SumyEnergyFest».

          Щиро дякую пані Вікторії Ломаці за відкриття нових можливостей для навчання та використання нових освітніх онлайн-інструентів при роботі з нашими найкращими учнями та ученицями.




понеділок, 20 листопада 2017 р.

Вікторина для 9 класу

До уваги  учнів 9 класу. Пропоную вам перевірити на скільки ви засвоїли матеріал вивчений на попередніх уроках  з теми "Світлові явища". Проскануйте QR код, який ви бачите на екрані  або перейдіть за посиланням https://quizizz.com/join ,  введіть код: 459080 та пограйте в чудову вікторину позакінчінню якої ви отримаєте оцінку. Усім бажаю успіхів!


Книга Юлії Потерянко «Альберт Ейнштейн»

Пропонуємо вашій увазі книгу Юлії Потерянко «Альберт Ейнштейн» від видавництва «Агентство «IPIO»! «Альберт Ейнштейн» — захоплива книжка, що надихає, яка не тільки познайомить вас з видатним вченим ХХ століття, а й допоможе полюбити науку!
Завдяки книзі «Альберт Ейнштейн» ви дізнаєтеся:
  • який внесок у науку зробив вчений
  • чи був Ейнштейн відмінником у школі
  • що надихнуло маленького Альберта на вивчення науки
  • як прізвище «Ейнштейн» стала синонімом ерудованості та неабиякого розуму
  • чому 1905 рік став «Роком чудес» в історії фізики

… та багато іншого!

За даним посиланням можете ознайомитися з фрагментом книги.

Як добре ви знаєте закон "Про освіту”?

"Нова Українська Школа" підготувала тест, аби ви перевірили себе – наскільки добре орієнтуєтесь в реформі освіти.


неділя, 19 листопада 2017 р.

Віртуальна екскурсія Сонячною системою

До уваги учнів 11 класу. Пропоную вам дивовижну та захоплюючу віртуальну екскурсію Сонячною системою. Для цього відкрийте вкладку http://www.solarsystemscope.com/. Всі об’єкти рухомі їх можна  обертати та переміщати  в різні сторони. За датою свого дня народження можна побачити розміщення не лише планет, але й зірок. До речі, кожну зірку індентифіковано (знайдіть найближчу до нас).

Бажаю насолодитися побаченим

ЗНО-2018 з фізики



У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з фізики відбудеться 11 червня.
Зміст сертифікаційної роботи з фізики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з фізики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з фізики для загальноосвітніх навчальних закладів.
Сертифікаційна робота з фізики налічує 38 завдання різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (24 завдання), на встановлення відповідності («логічні пари») (4 завдання), відкритої форми з короткою відповіддю (10 завдань).
При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з фізики за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи).
У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.
Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, які обрали фізику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі в процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з фізики будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 21 червня 2018 року.

ВАК: фізикам, можливо, вдалося підгледіти бозон Хіґса

Фізикам, що займаються вивченням елементарних частинок, можливо, все ж таки вдалося краєм ока побачити свою найбільш бажану нагороду, що носить назву – бозон Хіґса. Про це повідомляють дослідники з ВАК (Великого адронного коллайдера), що знаходиться в Женеві.
Нагадаємо, минулого століття вчені-теоретики передбачили, що у світі існує елементарна частинка бозон Хіґса, завдяки якій, за їх словами, вся матерія у Всесвіті володіє своєю відповідною масою.
Величезне хвилювання науковців розігріли одразу два спеціальних досліди у ВАК, які лише зробили натяк на те, що таємничий бозон Хіґса все ж таки існує. Проте науковці сходяться на думці, що на даний момент сучасна наука немає в своєму арсеналі достатньої кількості даних, аби заявляти про нове відкриття.
В тому випадку, якщо бозон Хіґса буде доведений, то це стане найбільшим науковим відкриттям за минулі 60 років. Справа в тому, що елементарна частинка, яку до цих пір вчені не можуть зафіксувати експериментально, дасть можливість людству краще зрозуміти складну будову Всесвіту.
Під бозоном Хіґса розуміють субатомну частинку, існування якої було передбачено вченими, але поки що не доведено в лабораторії.
Як відомо, у 1964 році, шестеро фізиків, серед яких був і Пітер Хіґс, висловили своє припущення, що саме ця частинка відповідає за масу матерії. І це останній елемент, якого не вистачає в Стандартній моделі, що представляє собою теорію, яка описує взаємодію між елементарними частинками.
Фізик на ім’я Ґвідо Тонеллі, який представляє експеримент під назвою CMS, говорить, що сьогодні, те, що спостерігають науковці, відповідає або фоновим коливанням, або існуванню бозона Хіґса.


неділя, 12 листопада 2017 р.

Навчання на дистанційних курсах Віртуальної школи ІКТ

З 5 жовтня по 5 листопада навчалася на дистанційних курсах Віртуальної школи ІКТ, яка створена для  педагогічних працівників . Їх мета – допомогти вчителям опанувати нові інформаційні технології, залучити інтернет-ресурси до викладання шкільних предметів.  Немає значення, який предмет Ви викладаєте, головне – бажання пізнавати нове, учитися самому і вчити цьому дітей.  


Церемонія нагородження Шкільною Нобелівською премією




    10 листопада 2017 року в Роменській ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 започатковулась нова шкільна традиція– вручення щорічної «Нобелівської премії для учнів та учениць». Вручення премії приурочено до Всесвітнього дня науки, яке відзначається 10 листопада. Церемонія відбулася в номінаціях "Фізика", "Хімія", "Економіка/Математика", "Література", "Медицина/Біологія". 
    Шкільну Нобелівську премію з  "Фізики" отримав учень 8-А класу Цимбота Андрій.
     

Цікавинки про Нобелівську премію з фізики


Нобелівська премія з фізики — вища нагорода за наукові досягнення в області фізики, щорічно присуджується Шведською королівською академією наук у Стокгольмі.



       На часі сучасний учень потребує таких форм навчальної діяльності, які б розвивали  ІТ компетентності. Для цього є необхідність у використанні як традиційних так і сучасних форм навчання. Саме тому 2 листопада відбулося засідання шкільного методичного об'єднання вчителів фізики, математики та інформатики. Під час засідання вчителі ділилися досвідом "Використання сучасного освітнього інструментарію для підвищення якості навчання та формування компетентного учня". 
           Варто наголосити, що тільки той вчитель, який використовує сучасні та цікаві форми роботи, уособлює в собі наставника і друга, інтелектуала та лідера, айтішника і мейкера,  коучера і тьютора допоможе учневі розвинути свій потенціал та створить умови для подальшого вибору професії та успішного росту в ній. 








середа, 1 листопада 2017 р.


30 жовтня освітяни Ромен приймали своїх колег з різних куточків Сумщини. В другій половині дня методисти та вчителі області завітали до Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11. Гостинно зустріли своїх колег вчителі та вчительки нашого навчального закладу. До програми семінару були включені цікаві майстер-класи, екскурсія приміщенням початкової школи, виступ колективу екологічної просвіти "Ромен-цвіт" - переможця чисельних Всеукраїнських конкурсів, а також презентована Дорожня карта з впровадження хмаро-орієнтованого середовища в навчально-виховний процес. По закінченню семінару вчителі навчального закладу, які провели майстер-класи, а це Оксана Литвин, Світлана Кайнара, Галина Мальцева, Аліна Щербина, Леся Папій, Тетяна Оробченко, Людмила Юрченко, Вікторія Ніколаєнко отримали сертифікати Сумського ОІППО за впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховний процес, а ще "мотивуючі кексики" з "родзинками" від методичного кабінету відділу освіти Роменської міської ради. 










Нобелівська премія з фізики у 2017 році

Нобелівськими лауреатами з фізики у 2017 році стали Райнер Вайс, Баррі К. Бариш та Кіп С. Торн за виявлення гравітаційних хвиль детектором LIGO. LIGO (лазерна інтерферометрна гравітаційно-хвильова обсерваторія) є спільним проектом більш ніж 1000 дослідників із понад 20-ти країн.
14 вересня 2015 року вперше були виявлені гравітаційні хвилі Всесвіту, про які говорив Альберт Ейнштейн 100 років тому. Хвилі з'явилися внаслідок зіткнення двох чорних дір. Знадобилося 1,3 мільярда років, аби хвилі надійшли до детектора LIGO в США. Про експериментальне підтвердження теорії Альберта Ейнштейна про гравітаційні хвилі оголосили в лютому 2016 року. 100 років тому Ейнтштейн у своїй теорії відносності описав, що гравітаційні хвилі рухаються зі швидкістю світла, заповнюючи Всесвіт, однак він не зміг передбачити, що їх можна буде виміряти. Американські фізики за допомогою лазера вперше виміряли довжину чотирикілометрових тунелів, які зменшувалися і збільшувалися під впливом гравітаційних хвиль.






    Неймовірна тепла зустріч чекала на нас сьогодні в Роменській ЗОШ І-ІІ ступенів №8. Сюди ми завітали, щоб поділитися досвідом зі своїми колегами та колєжанками з приводу впровадження в освітній процес інноваційних технологій. 
    Дякуємо щиро за теплу зустріч, ми віримо в Вас і в Ваше прагнення навчатися протягом життя! Lifelong Learning – один з основних глобальних трендів в освіті наших днів. А нова роль інформаційних технологій у нашому житті показує, що в школі їх можна використовувати не лише в комп’ютерних класах на уроках інформатики, а і на всіх Ваших предметах з Вашими талановитими учнями та ученицями! З такими вчителями, як Ви є, Новій українській школі бути!